FUNDACJA SZTUK WIZUALNYCH ORAZ FUNDACJA GRIFFIN ART SPACE ZAPRASZAJĄ NA:

X PRZEGLĄD PORTFOLIO

 

23 MAJA 2015

 

fot. Studio Luma

 

 

W ramach 13. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie zapraszamy do udziału w jednym ze sztandarowych wydarzeń festiwalu – Przeglądzie Portfolio! Jubileuszowa, dziesiąta edycja Przeglądu to także konkurs z Nagrodą Griffin Art Space - Lubicz 2015 dla autora najlepszego portfolio! Nagrodą jest produkcja dwóch egzemplarzy teczki z autorskimi pracami zwycięzcy oraz zakup jednej z nich do kolekcji Griffin Art Space, a także wystawa indywidualna w ramach kolejnej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie. 

 

Przegląd Portfolio to niepowtarzalna okazja do uzyskania rad i wskazówek od grona ekspertów z Polski i z zagranicy, których doświadczenie i opinie niejednokrotnie zaowocowały na dalszej drodze fotograficznego rozwoju uczestników wcześniejszych edycji wydarzenia. Co więcej, uczestnicy Przeglądu, oprócz możliwości udziału w konkursie, będą mogli zaprezentować swoje prac szerszemu gronu odbiorców podczas otwartej części wydarzenia przy dobrej muzyce i lampce wina.

 

X Przegląd Portfolio odbędzie się 23 maja w godzinach 11.00–17.30 w Centrum Biurowym Lubicz przy ul. Lubicz 23 w Krakowie

 

Otwarty pokaz najlepszych prac z udziałem uczestników i recenzentów X Przeglądu Portfolio oraz prezentacja teczki ubiegłorocznego laureata Konkursu Griffin Art Space – Bogusława Madeja, rozpocznie się o godzinie 18.00, 23 maja przy ul. Lubicz 23 w Krakowie.

 

 

UCZESTNICY X PRZEGLĄDU PORTFOLIO

 

Marek M Berezowski

Małgorzata Bielecka

Barbara Budniak

Oleksandr Bychenko

Kaja Dobrowolska

Isabelle Evertse

Jacek Fota

Karolina Gembara

Łukasz Gryko

Anna Grzelewska

Edyta Jabłońska

Adrian Jaszczak

Małgorzata Kachnikiewicz

Patryk Karbowski

Julia Knap

Aleksandra Kolanowska

Wawrzyniec Kolbusz

Konstancja Nowina Konopka

Yulia Krivich

Magda Kuca

Dinu Li

Krzysztof Majkowski

Krzysztof Maniak

Agata Mendziuk

Marcin Minasowicz

Giorgio Morra

Jakub Ochnio

Ewa Pasternak-Kapera

Grzegorz Stefański

Anatoliy Tatarenko

Jacek Ura

Marta Wapiennik

Tomasz Wiech

Wiktoria Wojciechowska

Marta Zgierska

Agnieszka Ziobro

 

 

RECENZENCI X PRZEGLĄDU PORTFOLIO

 

Anna Dannemann, Photographers‘ Gallery (Wielka Brytania)

Marion Hislen, Fetart (Francja)

Karol Hordziej, Fundacja Sztuk Wizualnych (Polska)

Magda Hueckel, artystka wizualna (Polska)

Simon Karlstetter, Der Greif (Niemcy)

Joanna Kinowska, kuratorka (Polska)

Leon Kirchlechner, Der Greif (Niemcy)

Claudia Kűssel, Foam (Holandia)

Marta Lisok, kuratorka (Polska)

Michał Łuczak, fotograf (Polska)

Agnieszka Pajączkowska, animatorka kultury (Polska)

Clement Saccomani, Magnum Photos (Francja)

Markus Schaden, The PhotoBookMuseum (Niemcy)

Lars Willumeit, kurator (Szwajcaria)

Jakub Woynarowski, artysta wizualny (Polska)

 

 

 

fot. Studio Luma

 

POKAZ FINAŁOWYCH PRAC KONKURSU GRIFFIN ART SPACE NA NAJLEPSZE PORTFOLIO

 

Wszyscy uczestnicy X Przeglądu Portfolio, którzy zgłosili chęć udziału w Konkursie Griffin Art Space, otrzymają możliwość zaprezentowania swoich prac szerszemu gronu odbiorców podczas specjalnego wydarzenia: pokazu najlepszych portfolio, który odbędzie się w Centrum Biurowym Lubicz po części zamkniętej X Przeglądu Portfolio. Na pokaz zapraszamy również wszystkich, którzy chcą spotkać uczestników Przeglądu, zobaczyć ich prace i porozmawiać przy lampce wina.

 

Najlepsze portfolia będzie można zobaczyć do końca trwania festiwalu przy ul. Lubicz 23 w Krakowie.

 

 

NAGRODA GRIFFIN ART SPACE - LUBICZ 2015

 

Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony przez jury zaproszone przez Fundację Sztuk Wizualnych oraz Annę Klimczak z Fundacji Griffin Art Space spośród fotografów, których prace będą prezentowane podczas finałowego pokazu. Nagrodą jest produkcja dwóch egzemplarzy teczki z najlepszym autorskim portfolio, z których jedną artysta otrzymuje na własność, a druga zostanie zakupiona od artysty po cenie rynkowej do kolekcji sztuki Griffin Art Space. W ramach nagrody organizator finansuje pracę nad projektem teczki ze studiem graficznym. Forma wydania (wymiary zdjęć, technika produkcji, oprawa, nakład) będzie rezultatem wspólnej pracy ekspertów z Fundacji Sztuk Wizualnych oraz artysty. Nagrodą dla zwycięzcy jest również wystawa indywidualna w ramach kolejnej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie. Zdobywcę Nagrody Griffin Art Space - Lubicz 2015 ogłosimy 31 maja na www.2015.photomonth.com

REGULAMIN

 

Recenzenci

Portfolio Evening | 23.05.2015

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.