Lars Willumeit

Lars Willumeit

Lars Willumeit, kurator (Szwajcaria)


Niemiecki antropolog, konsultant fotograficzny i kurator East Wing. Ostatnio wraz z Louise Clements przygotował wystawę Beyond Evidence: An incomplete Narratology of Photographic Truths na potrzeby Międzynarodowego Festiwalu Fotograficznego FORMAT. Jest autorem słownika dla pawilonu niemieckiego na weneckim Biennale w 2015 roku. W 2014 roku opracował obszerny słownik do Deposit, albumu fotograficznego Yanna Mingarda. Kurator wystawy indywidualnej Tani Habjouqa Occupied Pleasures w Dubaju oraz For Future Refernce – organizowanej w Amsterdamie i Paryżu wystawy zbiorowej dla platformy fotografii współczesnej East Wing z Doha. Ponadto Lars prowadzi kursy z historii i teorii fotografii oraz fotoedycji w MAZ Die Schweizer Journalistenschule i Zürcher Hochschule der Künste w Szwajcarii, a także udziela się jako juror i recenzent przeglądów portfolio na wielu krajowych i zagranicznych konkursach oraz festiwalach fotograficznych. W latach 2008–2013 był dyrektorem działu fotografii w "DU – Die Zeitschrift der Kultur".


Larsa Willumeita interesuje zarówno fotografia reportażowa i dokumentalna, jak i projekty artystyczne. Chętnie udzieli rad związanych z różnymi formami publikacji prac. Nie jest zainteresowany fotografią komercyjną, reklamową ani zdjęciami dekoracyjnymi.

 

 

fot. Lars Borges 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.