Wolontariat

Wolontariat
Festiwal tuż-tuż! Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia i spotkania rekrutacyjne, zaskoczyła nas tak wysoka frekwencja. Niestety, nie mogliśmy przyjąć wszystkich chętnych osób, chociaż bardzo byśmy chcieli, aby każda z nich miała szansę być częścią naszego zespołu. Mamy nadzieję, że spotkamy się przy okazji następnej edycji festiwalu!

Szczęśliwcy, którym udało się zakwalifikować proszeni są o nieustający kontakt się z Koordynatorką Wolontariatu Justyną Skowronek pod numerem +48 517 056 469 lub adresem wolontariat2015[at]2015.photomonth.com. Wszystkich wolontariuszy zapraszamy również do Grupy na Facebooku, która ułatwi nam przepływ informacji i uzgadnianie spraw na bieżąco.

 

Naszych Wolontariuszy prosimy przede wszystkim o sprawną komunikację i bycie na bieżąco z wydarzeniami jednego z największych Festiwali Fotograficznych w Europie! To od pracy naszego zespołu zależy jego sprawna organizacja i przebieg. W tym roku działają z nami również Liderzy Wolontariatu, którzy uczestniczyli w pracach nad jego kształtem od początku marca, którzy również mogą rozwiać wszelkie wątpliwości związane z wolontariatem.

 

 

Sekcje Wolontariatu

 

Montaże, Prace porządkowe
Wolontariusze pomagają przy montażu wystaw pracując fizycznie oraz rozwiązując różne techniczne kwestie wraz z ekipą montażową. Niezbędna jest tu sprawność motoryczna, cierpliwość i zdolności manualne.

 

Pilnowanie wystaw
Wolontariusze w tej sekcji opiekują się wystawami w wyznaczonych godzinach i miejscach. Osoby pracujące przy pilnowaniu wystaw udzielają również informacji na temat artysty i jego prac odbiorcom festiwalu. Jeśli jesteś miłośnikiem obcowania ze sztuką, jest to zdecydowanie sekcja dla Ciebie!

 

Opieka nad gośćmi
Wolontariusze zajmują się głównie odbiorem gości festiwalowych z lotniska i zawożeniem ich na lotnisko. Sekcja przeznaczona dla osób punktualnych i sprawnie komunikujących się w języku angielskim.

 

Kolportaż materiałów promocyjnych
Wolontariusze pracujący w dziale promocji odpowiedzialni są za kolportaż harmonogramów, plakatów, zaproszeń i innych materiałów reklamujących. festiwal. Jeśli nie możesz usiedzieć w miejscu, jesteś zaznajomiony z topografią miasta i śmiały w kontaktach międzyludzkich, to do tego zadania szukamy właśnie Ciebie!

 

Wydarzenia Towarzyszące
D
ział Wydarzeń Towarzyszących przeznaczony jest dla osób komunikatywnych, sprawnie posługujących się językiem angielskim. Wolontariusze podczas spotkań pilnują sprawnego przebiegu wywiadów z mistrzami fotografii, warsztatów oraz oprowadzania gości po wystawach.

 

Przegląd portfolio
W trakcie wydarzenia niezbędna jest pomoc wolontariuszy polegająca na obsłudze artystów i uczestników oraz pracach przygotowawaczych związanych z organizacją PP. Sekcja dla osób płynnie posługujących się językiem angielskim, będących w stanie wejść w rolę tłumacza podczas spotkań recenzentów z uczestnikami PP.

 

Ewaluacja Festiwalu i Wolontariatu
Wszyscy wolontariusze zostaną poproszeni o ocenę wolontariatu, na podstawie której sprawdzimy czy udało się zrealizować jego cele. Ponadto grupa Wolontariuszy będzie uczęszczała na wystawy w trakcie weekendów, jak również wydarzenia towarzyszące w celu poznania opinii odbiorców na temat programu i realizowanych w jego ramach wystaw. Wywiady będą również przeprowadzane z gośćmi, którzy zostali zaproszeni na Festiwal. Wolontariusze pracujący w tej sekcji przyczynią się do rozwoju Miesiąca Fotografii w Krakowie oraz samego wolontariatu.

 

FotoFilmoReportaż
Wszyscy wolontariusze są zaproszeni do robienia zdjęć w trakcie Festiwalu. Przyznamy dwie główne nagrody za pojedyncze zdjęcie lub za cały reportaż. Nie ma znaczenia forma nośnika, rodzaj kamery, czy to będzie film, gif czy zdjęcie. Liczy się inwencja i ukazanie tematu Miesiąca, którym jest Konflikt. W trakcie Festiwalu będziemy również przydzielać ciekawe zadania reportażowe.

 

Pozostałe
Festiwalowe sekcje wciąż ewoluują! Jeśli masz jakiś pomysł na realizację siebie i swoich pomysłów w ramach Festiwalu, widzisz, że gdzieś przydadzą się dodatkowe ręce do pracy, uważasz, że coś może być zrobione inaczej, lepiej – skontaktuj się z Koordynatorką. Jesteśmy otwarci na wszelkie fotograficzne propozycje interakcji pomiędzy odbiorcami Festiwalu a zespołem. Będziemy również na bieżąco ogłaszać, jakie sekcje wymagają uzupełnienia i w co fajnego możemy Was zaangażować. 

 

Regulamin Wolontariatu 2015 -> do pobrania

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.