UWAGA! OGŁASZAMY WYNIKI KONKURSU GRIFFIN ART SPACE NA NAJLEPSZE PORTFOLIO

UWAGA! OGŁASZAMY WYNIKI KONKURSU GRIFFIN ART SPACE NA NAJLEPSZE PORTFOLIO
Zwycięzcą Nagrody Griffin Art Space–Lubicz 2014 IX Przeglądu Portfolio Miesiąca Fotografii w Krakowie, dla najlepszego portfolio jest Bogusław Madej. Gratulujemy!

Jego projekt zatytułowany "SP9DGO" to historia przygody z krótkofalarstwem w latach siedemdziesiątych, opowiedziana przez przedmioty należące do przyjaciela autora, działającego w świecie komunikacji krótkofalowej pod tytułowym pseudonimem SP9DGO. Jest to też, na innym poziomie, opowieść o marzeniach o podróżach do dalekich krajów w czasach żelaznej kurtyny. Całość przedstawiona jest w nowoczesny sposób jako seria plansz przedstawiających pocztówki ze zdjęciami zrobionymi przez osoby, z którymi doszło do nawiązania łączności, a także fotografie podzespołów używanych do konstrukcji krótkofalówek.

Bogusław Madej po ponad 30 latach od czasu pierwszej fascynacji fotografią postanowił powrócić do swojego hobby i w roku 2012 rozpoczął studia w Akademii Fotografii, gdzie zrealizował projekt "SP9DGO" pod opieką Michała Łuczaka. Podczas Przeglądu Portfolio w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2014 projekt zyskał największą uwagę międzynarodowej grupy ekspertów, ze względu na oryginalny temat, który opracowany został w nowoczesny, lekki i interesujący sposób. Ujęty w nim lokalny temat wizualnie wpisuje się w najnowsze trendy w sztukach wizualnych i jest materiałem, który doskonale nadaje się na wydanie w formie limitowanej edycji adresowanej do kolekcjonerów.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że autor nagrodzonego zestawu zadebiutował tym przemyślanym i świetnie zrealizowanym projektem w wieku 52 lat. Może być wzorem do naśladowania dla wszystkich, którzy sądzą, że jest za późno na rozpoczęcie przygody z fotografią i sztuką.

Prace pana Bogusława Madeja i innych uczestników Przeglądu Portfolio w formie projekcji multimedialnej są prezentowane w Centrum Biurowym Lubicz (ul. Lubicz 23) aż do zakończenia festiwalu. Zapraszamy!

 

 

 

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.